Blog eKoleżanki

Do sklepu Blog eKoleżanki


Kinga

KRÓLOWA PSZCZÓŁ

Ostatnimi czasy zaczęłam dzielić kosmetyki na dwie grupy. Pierwsza z nich (większość), według mnie przeznaczona jest dla wszystkich. Oczywiście nie rozpatrujemy w tym przypadku kosmetyku pod względem przeznaczenia, np. krem przeciwzmarszczkowy, szampon przeciwłupieżowy, czy balsam do skóry atopowej, a raczej kierując się zapachem i wyglądem.

KRÓLOWA PSZCZÓŁ

Kosmetyki te, oprócz składu i działania, niczym nie różnią się od tych ogólnie dostępnych. Pięknie pachną, konsystencja, ani kolor nie odbiegają od standardów. Druga zaś grupa to kosmetyki, które są dedykowane wąskiemu gronu „odbiorców”, jak ich nazwałam wcześniej „wybrańcom”. Zapach, czy smak ich, jak było to w przypadku opisanej przez mnie pasty do zębów, najczęściej lubią nieliczni. Uważam jednak, że kiedy zmienimy nastawienie i uświadomimy sobie, że kosmetyk ma czemuś służyć i czasem jest jak lekarstwo - nie zawsze bywa smaczne – jest szansa, że staniemy się miłośnikami grupy drugiej :)

Przy okazji powyższego „wywodu”, nie omieszkam przedstawić jednego ze swych ulubieńców, należącego do grupy kosmetyków „specyficznych”, a mianowicie REGENERUJĄCY KREM DO RĄK na bazie mleczka i wosku pszczelego oraz miodu. Krem intensywnie nawilża i natłuszcza suchą skórę dłoni. Regeneruje i wygładza przesuszenia oraz zrogowacenia naskórka, a także chroni przed pękaniem. Jest przeznaczony dla osób o skórze wrażliwej i narażonej na działanie czynników zewnętrznych. Jednakże zapach jego, dla mnie intrygujący i przypominający pyłek pszczeli, nie każdemu wyda się interesujący. :) No cóż! Często bywa tak, że piękny zapach kosmetyku wiąże się z dużą ilością perfum, czy innych substancji, które najczęściej szkodzą naszej skórze. Dlatego warto czasem pójść na ustępstwa i wybrać ten, który nie drażni naszej skóry dużą ilością sztucznych dodatków, ani oczywiście naszego nosa, bo i o nim powinniśmy pomyśleć. Dlatego, moim zdaniem, - nic na siłę.

Firma „QUEEN BEE” – „KRÓLOWA PSZCZÓŁ” za kosmetyk na bazie mleczka pszczelego 10 marca 2013r., otrzymała główną nagrodę „ZŁOTY PROMIEŃ EXPRESSU ILUSTROWANEGO” – xxv Festiwalu Zdrowia i Niezwykłości na Międzynarodowych Targach Łódzkich.


30 grudnia 2015 | Kinga