Blog eKoleżanki

Do sklepu Blog eKoleżanki


Kinga

Jak pielęgnować brodę?

 Czy pielęgnacja brody jest tak ważna, jak mycie zębów?

         Idąc przez miasto, czy "buszując" po Internecie nie można nie pominąć faktu, że co drugi facet ma brodę. Ale, czy co drugi należycie ją pielęgnuje? Pielęgnacja szczególnie dłuższej brody jest niezbędna, ponieważ gromadzi się w niej sporo bakterii, dlatego brodę i wąsy należy czesać, bo to usuwa z nich zanieczyszczenia i drobinki skóry, a mieszki włosów stają się mocniejsze. Zarost, oczywiście, powinien być regularnie myty, najlepiej naturalnymi mydłami lub specjalnymi specyfikami przeznaczonymi do zarostu.

Jak pielęgnować brodę?

Myślę, że większość z nas marzy o facecie zadbanym i pachnącym, a stereotyp spoconego macho, jest już nieaktualny. W trosce o mego męża, a jednocześnie i siebie na tegoroczną gwiazdkę poprosiłam Świętego Mikołaja o BALSAM DO BRODY O ZAPACHU DRZEWA SANDAŁOWEGO. I wiecie co? Już po kilku dniach fryzjer zauważył, że „czegoś” używa, ponieważ broda stała miękka i bardziej podatna na układanie. A to zapewne za sprawą lanoliny, która ma właściwości poprawiające kondycję włosów oraz skóry, dlatego wsmarowując balsam w brodę, automatycznie dbamy o jakość skóry twarzy. Balsam zawiera również olej arganowy, ekologiczny olej rycynowy, ekologiczny olej konopny oraz olejek z drzewa sandałowego, który ma działanie antyseptyczne i antybakteryjne. Redukuje stany zapalne przy egzemach i trądziku. Wygładza suchą i starzejącą się skórę, niweluje zmarszczki. A przy tym zniewalająco pachnie, dlatego nie na darmo przypisuje się jemu właściwości magiczne.

Stosowanie: Niewielką ilość balsamu rozgrzej przez rozcieranie w dłoniach następnie rozprowadź na całej długości brody. Nadaj pożądany kształt za pomocą szczotki lub grzebienia.Stosuj na umytą i osuszoną brodę.


31 stycznia 2017 | Kinga